В Україні спалах кору

 
Кір – це дуже заразна  інфекційна хвороба, яку спричиняє вірус. Розповсюджується повітряно-краплинним механізмом передачі через кашель або чхання. На кір може захворіти як дитина, так і дорослий в будь-якому віці.
 Вона має тяжкий перебіг: з високою температурою, нежитем, кашлем, почервонінням очей, сльозотечею, рясними висипаннями на шкірі у вигляді плям, що спочатку проявляється на шкірі обличчя і потім розповсюджується на все тіло. Іноді може бути блювання, діареєя (пронос). Всі ці симптоми і ослаблює імунну систему.
            Ускладненнями кору можуть бути смертельно небезпечні запалення легень (пневмонія) або мозку (енцефаліт).
Слід зазначити, що перебіг хвороби і ризик розвитку ускладнень вище у дорослих.
Кір дуже небезпечний для вагітних і може спричиняти передчасні пологи.
Захищеними від кору є лише ті люди, які хворіли на цю недугу або зробили відповідні щеплення.
              ВАКЦИНАЦІЯ – єдиний ефективний спосіб попередити кір.
Щеплення роблять комбінованою трьохкомпонентною вакциною проти кору, паротиту, краснухи (КПК) у віці 12 місяців та 6років. Це жива вакцина, що містить ослаблені віруси. Створений нею імунітет зберігається тривало – понад 20 років.
            Перенесене раніше захворювання на кір чи краснуху не є протипоказанням до щеплення.
Вакцинація проти кору входить до переліку обов’язкових профілактичних щеплень в Україні і проводиться у державних закладах охорони здоров’я для дітей безкоштовно згідно Календаря щеплень.
В даний час вакцина КПК наявна у дитячих поліклініках для проведення планової вакцинації.
              Цього року як в Україні, так і в Івано-Франківській області зареєстровано спалах кору. Найбільша кількість захворілих реєструється в Івано-Франківській, Львівській та Одеській областях. Так, станом на 08.09.2017р. в Івано-Франківській області зареєстровано 794 випадки кору, з яких 274 підтверджено лабораторно. В Україні від ускладнень цієї небезпечної хвороби вже померло 4 дітей.
Будьмо уважні до своїх дітей. Збережемо їм здорове, щасливе дитинство і захистимо від небезпечних інфекційних хороб, таких як кір, паротит, краснуха.
 
 

Лікар-епідеміолог        Чурпіта  Є.Д.