Центр ранньої медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи.


Колектив центру, 2012 р.

 

Завідувач Центром Тромпак Р.М.

 
На відкритті Центру: 
О.Коржак, Л.Малофій, Р.Котурбаш, 
Р.Тромпак, М. Палійчук
 
Лікар-фізіотерапевт 
Шулятицька М.П. з пацієнтами
 
Масажист О.Проданчук працює 
з новонародженою дитиною
 

Робочий момент

 
Водні процедури 
дуже подобаються дітям

З метою покращення неврологічної допомоги дітям в системі лікувально-профілактичних закладів МОЗ України, зусиллями головного лікаря ОДКЛ Котурбаша Р.Й., на базі Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні 01.07.2008р. відкрився обласний Центр ранньої медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи з кабінетом фізіотерапії. Лікування проводиться в амбулаторній формі, надається реабілітаційна допомога дітям від народження до 18 річного віку.

В Україні є значна кількість дітей з обме-женими можливостями, проте суспільство повинно сприймати їх не як приречених, а як повноцінних людей, даючи їм право відвідувати звичайні дитячі садки, школи, вчитися у вищих навчальних закладах. Працівники центру вірять у те, що більшість дітей з особливими потребами, незважаючи на свої психофізичні вади розвитку, можуть втілити свої мрії в життя.

Відновити здоров’»я, покращити якість життя та соціалізувати дітей допомагає дружній, висококваліфікований колектив Центру реабілітації. Завідувачка центру – лікар невролог Тромпак Руслана Миколаївна.

У Центрі також працюють лікар-невролог Павлюк Марія Михайлівна, лікарі-рефлексотерапевти Галанджій Світлана Василівна та Ліскевич Ірина Ігорівна, лікар-педіатр Гудима Людмила Ярославівна, лікар-фізіотерапевт Левицька Галина Петрівна.

Завідує фізіотерапевтичним кабінетом, лікар-фізіотерапевт з багаторічним стажем роботи Шулятицька Марія Петрівна. Першим лікарем фізіотерапевтом до 1984 року була Вінкова Катерина Денисівна. Багато років, до виходу на заслужений відпочинок, на посаді старшої медсестри фізкабінету працювала Нестерук Оксана Василівна.

Слід згадати Кострибу Світлану Михайлівну, інструктора з лікувальної фізкультури, та масажистів Соловій Ларису Романівну і Паливоду Юлію Юріївну.

Повноцінна реабілітація дітей без лікувальної фізкультури неможлива. Систематичні безперервні заняття лікувальною фізкультурою дозволяють дитині сформувати правильний руховий стереотип, освоїти навички самообслуговування, вертикальну позу і ходьбу. Над цим працюють професійні працівники: лікар з лікувальної фізкультури Фіцич Мирослава Іванівна, фахівець з фізичної реабілітації Небор Наталя, інструктори з ЛФК Зельманович Олег, Мариневич Уляна та медсестри ЛФК Войціховська Марія, Мороз Татяна.

У центрі реабілітації проводиться спеці-альна система масажу, яка сприяє покращен-ню рухових функцій організму, появі нових можливостей. Цим займаються досвідчені ма-сажисти Проданчук Ольга, Коржик Олексан-дра, Николин Ліля, Медвідь Христина, Годова-нець Люба, Вусятицький Володимир, Данчук Ольга.

Психологічна допомога є невідкладною складовою реабілітаційного процесу. Якими діти підуть у цей невідомий світ, залежить від батьків і педагогів. В процесі реабіліта-ції велика увага приділяється емоційному стану дитини. На цим працюють психологи Генега Олександра Василівна, Процюк Іван-на Володимирівна, логопед Центру реабі-літації: Заячківська Оксана Володимирівна та дефектолог Середяк Оксана Євгенівна. Такими методами, як ігротерапія, казкоте-рапія, піскова терапія, арт-терапія, допома-гають дітям освоїти основні знання, уміння, навички.

Медсестринський колектив центру очолює старша медсестра Медвідь Марія Михайлівна. Завдяки її відповідальності, чуйності, доброті колектив та пацієнти відчувають турботу та підтримку.

Лікувальний процес для дітей значно пом’якшують чуйні серця процедурної медсестри Сеник Лідії та медсестер Сеньк Оксани, Каратової Тетяни.

У фізіотерапевтичному кабінеті Центру працює багато досвідчених медсестер з багаторічним стажем роботи: Скрипин Катерина Романівна, Сачкова Оксана, Цапко Дарія, Козуненко Марія, Тичковська Надія, Науменко Віра, Мегера Олександра, Молоканова Леся, багато молодих медсестер Глущенко Леся, Крушинська Марія, Руда Василина, Скрипин Наталя.

Першою зустрічає пацієнтів медреєстратор Микитюк Ольга.

Молодші медсестри Сиротинська Ольга, Борисюк Оксана, Чорна Марія, Косач Наталя, Голяк Анна прикладають чимало зусиль для дотримання належного санітарного стану в Центрі, для того, щоб всі відчували затишок і комфорт, а керує їхньою роботою сестра-господиня Гутовська Марія Михайлівна.

Щорічна пропускна здатність Центру реабілітації становить близько 600 дітей.

Центр робить і може зробити ще більше для реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем, наслідками перенесених менінгітів, енцефалітів, невритів, вроджених інфекційних уражень нервової системи, синдромом рухових розладів, гідроцефальним синдромом, затримкою стато-кінетичного розвитку, наслідками перенесених гострих порушень мозкового кровообігу, травматичних ушкоджень головного мозку та периферичної нервової системи, наслідками інсультів у дітей, залишковими явищами після нейрохірургічних операцій, які вимагають реабілітаційного лікування, спадково-дегенеративними хворобами нервової системи і багатьма іншими розладами.

Оздоровлення проводиться з використан-ням сучасних реабілітаційних методик з ураху-ванням індивідуальних особливостей дитини. Це лікувальна фізкультура, масаж, медикаментозне лікування, введення препарату ботулотоксин, рефлексотерапія (голкорефлексотерапія, фар-макопункутра, цуботерапія та ін..), педагогічна корекція розвитку, логопедична корекція, аро-мотерапія, бальнеотерапія (ванни з підводним гідромасажем), парафіно-озокерито лікування, електропроцедури, заняття в костюмі «Гравіс-тат», заняття у сухому басейні.