Відділення онкогематології

Зав. відділенням Іваненко Алла Леонідівна

Іваненко Алла Леонідівна
Зав. відділенням


 

Відкриття відділення


 

Палата


 

Святий Миколай
приніс подарунки

Дитяче онкогематологічне відділення працюєу складі обласної дитячої клінічної лікарні, як окремий підрозділ з 29.06.2012 року.

Положення про його роботу розроблене на основі типового положення, затвердженого наказом МОЗ України № 186 від 08.08.1993р.

Структура відділення : 20– гематологічних ліжок та 5 – онкологічних ліжок.

Основні завдання відділення :

  • Надання кваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги дітям віком до 18 років з онкологічною та гематологічною патологією.
  • Надання консультативної допомоги лікарям інших спеціальностей та закладам охорони здоров'я з питань діагностики та лікування онкологічних, онкогематологічних та гематологічних захворювань у дітей.
  • Вирішення питання щодо направлення дітей з онкологічною та онкогематологічною і гематологічною патологією на консультацію та лікування до закладів охорони здоров'я IV рівня та наукових установ.
  • Здійснення наступності між поліклінічним та стаціонарним етапом лікування онко-, онкогематологічних та гематологічних захворювань у дітей.
  • Розробка та реалізація заходів з удосконалення лікувально-діагностичної допомоги дітям з онко-, онкогематологічними та гематологічними захворюваннями, що передбачають зменшення рівня ускладнень, інвалідності та смертності.
  • Впровадження нових форм та методів діагностики та лікування онко-, онкогематологічних та гематологічних захворювань у дітей. Участь у проведенні наукових досліджень з питань діагностики, лікування та попередження ускладненьонко-, онкогематологічної та гематологічної патології.
  • Визначення потреби обласної дитячої лікарні, у складі якого функціонує відділення, у лікарських засобах та виробах медичного призначення, медичному обладнанні та витратних матеріалах для діагностики та лікування онко-, онкогематологічних та гематологічних захворювань у дітей.
  • Вивчення, аналіз і прогнозування показників стану здоров'я дітей з онко-, онкогематологічною та гематологічноюпатологією та розробка заходів, спрямованих на збереження і покращення здоров'я дітей цієї категорії.
  • Організаційно-методичне забезпечення підготовки, підвищення кваліфікації лікарів онкологів, гематологів та лікарів інших спеціальностей, середнього медичного персоналу з питань діагностики та лікування онко-, онкогематологічних та гематологічних захворювань у дітей.
  • Проведення санітарно-освітньої роботи з питань профілактики, діагностики та лікування онко-, онкогематологічних та гематологічних захворювань.

На початку 2013 року в області на диспансерному обліку знаходиться 78 дітей з онкогематологічною патологією, 32 дітей з гемофілією, 91 дитина з злоякісними пухлинами та 27 з доброякісними пухлинами. Кожна дитина має індивідуальний план спостереження , лікування та реабілітації.