10 ефективних способів ЗАПАМЯТАТИ ВСЕ

 

Набридли нескінченні стікери і закладки? «У мене погана пам'ять», - думає той, хто не знає ефективних способів запам'ятовувати інформацію. «Не варто опускати руки і думати, що саме у вас пам'ять погана, - стверджує Марк Шід (автор блога Productivity Lessons). Секрет в тому, щоб навчитися запам'ятовувати, підібравши методику, яка підійде саме вам». Ми підібрали кілька найцікавіших способів - рекомендуємо випробувати їх все!

 

1. Пишіть листи. Дослідження, проведене в 2008 році в Університеті Кіото, показало: якщо перед тим, як приступити до зубріння, протягом 15-20 хвилин згадувати і записувати свої сумні думки і найдрібніші неприємності, що відбулися за останній час, ефективність навчання різко зросте. Справа в тому, що все негативне ми запам'ятовуємо дуже добре. Не самий веселий метод, але реально працює.

 

2. Бережіть природу. Виявляється, традиція вітчизняних студентів готуватися до іспитів на дачі дуже мудра. Три роки тому психологи з Мічиганського університету з'ясували: споглядання природи підвищує когнітивну функцію на цілих 20%. До речі, необов'язково виїжджати на цю саму природу, можна просто розглядати фотографії протягом 5-10 хвилин.

 

3. Кричіть голосніше. Слова запам'ятовуються на 10% краще, якщо їх викрикувати. Необов'язково, звичайно, кричати на весь будинок «кішка!», «Гуляти!». Достатньо по кілька разів голосно і виразно вимовити кожне слово.

 

4. Будьте емоційні. Ще одна порада для тих, хто вивчає важкі мови: зображайте жестами всі слова і фрази, які ви вчите. Буквально: якщо учите відмінювання дієслова «стрибати» - пострибайте. А якщо потрібно вивчити діалог чи складну фразу, розіграйте сценку. Ось побачите, все запам'ятається разюче швидко.

 

5. Слухайте себе. Вивчивши якусь інформацію, наговоріть її на диктофон. А коли будете засипати, тихенько включите цей запис - потрібно саме спати під неї. Це приголомшливо дієвий спосіб для того, щоб закріплювати вже знайомі, але погано запам'ятовуються речі.

 

6. Не сидіть на місці. Вчіть вірші, підручники та доповіді, навертаючи круги по кімнаті. Справа в тому, що ходьба активізує роботу мозку, і ваша здатність до запам'ятовування значно збільшується.

 

7. Змініть обстановку. Якщо за один вечір потрібно підготуватися до двох іспитів робіть це в різних кімнатах. Інформація, яку ми запам'ятовуємо при різних обставинах, не перемішується в голові.

 

8. Викидайте слова. Супер спосіб для того, щоб вивчити великий обсяг злитого тексту, наприклад, слова пісні або доповідь. Перепишіть цей текст, залишивши від кожного слова тільки першу букву, і вчіть його, намагаючись згадувати ці слова. Природно, спочатку доведеться заглядати в оригінал, але в підсумку вам буде достатньо глянути на усічений варіант і текст моментально спливе в пам'яті. Таку шпаргалку дуже зручно брати з собою.

 

9. Спіть більше. Чим довше ви будете спати після того, як щось вивчили, тим краще будете пам'ятати цю інформацію на ранок. А безсонні ночі, навпаки, значно погіршують пам'ять. Краще поспати пару годин перед іспитом, ніж намагатися вивчити ще «пару білетів».

 

10. Займіться спортом! На цю тему проводилося дуже багато досліджень, і всі підтвердили: аеробні вправи покращують мозковий кровообіг і пам'ять. Займіться Fit-bo або потанцюйте перед тим, як сісти за книги.

 

Джерело: http://ibib.ltd.ua

Практичний психолог   Регіонального МОМ ТК Центру         Марія Дзюбинська