Програма транскордонного співробітництва ENI Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020

Програма транскордонного співробітництва ENI   Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна

2014-2020

 

«Держави-члени Європейського Союзу вирішили пов’язати свої ноу-хау, ресурси та долі. Разом вони побудували зону стабільності, демократії та сталого розвитку, зберігаючи культурне різноманіття, толерантність та свободи особистості. Вони взяли на себе зобов’язання ділитися своїми досягненнями та цінностями з країнами та народами за їх межами ".

SK UA ДОГЛЯД

"Обмін досвідом та побудова Центру CF для забезпечення кращого догляду за хворими на муковісцидоз  в Івано-Франківській області України"

 
Підготовку до ремонту-реконструкції центру муковісцидозу
 
Основною метою проекту є створення центру муковісцидозу в Івано-Франківську. Важливою складовою досягнення мети є  реконструкція приміщень на базі пульмонологічного відділення обласної дитячої клінічної лікарні. Планується створити дві комфортабельні кімнати для спільного проживання дітей з батьками, окрему ванну кімнату, кабінет медогляду, фізіотерапевтичний кабінет, де також буде проводитися кінезітерапія. На даний час оголошений тендер на проведення ремонтних робіт, приміщення підготовлені до початку ремонту.
 
               
 
Закуплене обладнання Вошер планшетів Labline в комплекті для проведення масового неонатального скринінгу в тому числі і для діагностики муковісцидозу в новонароджених дітей області. Після введення в експлуатацію ефективно використовується в роботі медико-генетичної лабораторії.

     

 Отримали книжки перекладені на українську мову " Харчування дітей і дорослих хворих на муковісцидоз. 111 рецептів на кожен день" Ґабріели Саболової, Мартіни Швекушової.Книга є вдалим практичним підручником про харчування для лікарів, пацієнтів та їх сімей з акцентом на специфічних вимогах обміну речовин при муковісцидозі. Книгу вивчаємо самі та по можливості розповсюдимо для пацієнтів з муковісцидозом не тільки нашої області. Також отримали збірники виступів з 11 словацької конференції з питань муковісцидозу, яка відбулась 28-30.11.2019, як важлива складова освітнього напрямку проекту. 

    
Коли: 03.11.2020
Де: дитяча лікарня, Івано-Франківськ, Україна
Що: робоча нарада проектної групи

            

 

Закуплене обладнання для щоденної інгаляційної терапії (інгалятори PARI BOY SX) та дихальні тренажери PARI O PEP для дітей з муковісцидозом вже роздаємо.

            

            

На початку 2020 року за кошти проекту для центру муковісцидозу було закуплено ноутбук, принтер, відеокамеру, датапроектор, два зовнішніх накопичувача пам'яті (флешки).

         

А також закуплено 17 небулайзерів Pari-boy, та 19 флаттерів Pari-o-pep для щоденної терапії хворих з муковісцидозом в домашніх умовах, котрі в скорому терміні будуть роздані пацієнтам.

 
Коли: 17.02.2020
Де: дитяча лікарня, Івано-Франківськ, Україна
Що: Робоча нарада проектної групи

  

  

 

Коли: 28.10.2019
Де: дитяча лікарня, Івано-Франківськ, Україна
Що: Робоча нарада проектної групи

Коли: 6.9.2019
Де: Конгрес з питань муковісцидозу в Південно-Східній Європі, Готель Rus, Київ, Україна
Що: 1. інформація про проект SK UA CF CARE 
Широка громадськість могла дізнатись першу інформацію про майбутній проект на Конгресі КФ в Києві, в межах секції організацій пацієнтів.
Коли: 6.- 7.9.2019
Де: Конгрес з питань муковісцидозу в Південно-Східній Європі, Готель Rus, Київ, Україна
Що: 1. Робоча нарада проектної групи.
Участь у конгресі КФ у Києві була можливістю зустрітися з партнерами проекту та розпочати вирішення перших робочих завдань.

Коли: 28.8.2019
Де: парафіяльний римо-католицький офіс, Hlavná 65, Košice 
Що: Підпис Грантового договору
У присутності голови Словацької Асоціації з муковісцидозу та директора Спільного технічного секретаріату Контракт було урочисто підписано та реалізація проекту розпочалась 1.9.2019