10 ключів до щасливого життя
1. Роби людям добро
Турбота про інших – це основа нашого щастя. Допомога іншим – це не тільки добре для них, вона робить і нас щасливішими і здоровішими. Турбота про інших сприяє міцнішим зв’язкам між людьми, допомагає будувати здорове суспільство. Тут не йдеться про матеріальну допомогу, можна приділяти людині увагу та ділитися з нею думками.
2. Спілкуйся з людьми
Взаємовідносини – найважливіша складова щастя. Люди з міцними та широкими мережами взаємовідносин щасливіші, здоровіші та живуть довше. Близькі стосунки з сім’єю та друзями є джерелом любові та підтримки, наповнюють життя смислом, підвищують самооцінку. Широкі мережі стосунків з іншими роблять вас частиною великої спільноти. Отже, для щастя необхідно зміцнювати існуючі взаємовідносини та встановлювати нові.
3. Турбуйся про своє тіло
В здоровому тілі – здоровий дух. Активний спосіб життя сприяє благополуччю та щастю, а фізичне здоров’я – це основа для доброго настрою та уникання депресії. Це не означає, що всі мають брати участь у марафоні; є прості засоби, які допомагають зберігати активність у повсякденному житті. По-перше, більше і довше перебувайте на свіжому повітрі, намагайтесь відмовлятися від сучасних технологій, ходіть пішки, уникайте користування ліфтом і не забувайте про сон, який відновляє енергію і надає сили.
4. Спостерігай навколишнє життя (Помічай нове)
Чи відчували ви коли-небудь, яке прекрасне життя? Так, воно прекрасне! І ось воно, перед вами! Треба тільки зупинитись, подивитись навколо, помітити щось нове, на що ви раніше не звертали уваги. Ви можете знайти нове в усьому: коли йдете до школи, коли обідаєте або вечеряєте або коли спілкуєтесь з друзями. Саме новизна допомагає налаштуватись на теперішнє, забути про минуле і не турбуватись про майбутнє.
5. Здобувай нові знання
Навчання впливає на наше благополуччя багатьма способами Воно відкриває нам нові ідеї і допомагає підтримувати інтерес і зацікавленість. Воно дає нам відчуття вдосконаленості і сприяє зростанню самовпевненості і стійкості. Можна поділитись своїми знаннями з друзями, навчитися співати записатися в клуб або в гурток зайнятися новим видом спорту тощо.
6. Став перед собою мету, яку хочеш досягти
Для щастя дуже важливо мати впевненість у майбутньому. Для цього необхідно мати мету, яка б надавала мотивацію для її досягнення, яка б була реальною, а не примарною. Якщо ви намагаєтесь досягти неможливого, це тільки викличе додатковий стрес. Вибір амбітних, але реальних цілей дає життю спрямування та смисл, приносить задоволення, коли їx досягаєш.
7. Знайди для себе формулу стійкості
Кожен з нас в своєму житті переживав стрес, втрату або травму. Те, як ми долали їх, мало великий вплив на наше благополуччя. Ми не можемо вибирати, що з нами може трапитись, але ми можемо вибрати і виробити своє ставлення до того, що відбувається. Це не завжди легко, але, як стверджують новітні дослідження, стійкості, як і іншим навичкам, можна навчитися.
8. Вироби в собі позитивне ставлення до життя
Переживати час від часу позитивні емоції, такі як радість, вдячність, задоволення, натхнення та гордість - це не просто чудово. Новітні дослідження свідчать про те, що якщо переживати їх постійно, це допомагає вибудовувати внутрішні ресурси. І хоча треба зберігати реальний погляд на спади і підйоми у житті, все ж позитивні емоції допомагають зосередитись на добрих аспектах у будь-якій ситуації: краще коли склянка напів-повна, ніж напів-пуста.
9.Навчись сприймати себе таким, яким ти є
Немає людей без недоліків. Ми часто порівнюємо себе з іншими, приймаючи до уваги лише їхню зовнішню оболонку. Ми загострюємо увагу на своїх недоліках: ми – не такі, якими хотілось би бути. А це є перепоною до відчуття щастя. Задоволення життям буде більшим, якщо ми навчимося приймати себе такими, якими ми є, якщо ми будемо добрішими до людей, коли у них щось не виходить. Це підвищить нашу стійкість і благополуччя, а також допоможе приймати людей такими, які вони є.
10. Знайди смисл життя
Люди, у яких є смисл і мета в житті, – набагато щасливіші за інших; вони контролюють своє життя і отримують від нього, те що бажають. Вони переживають менший стрес, тривожність та депресію. Коли ми знаходимо смисл і мету? Це може бути виконання обов’язків батьків або виконання роботи, яка приносить користь і задоволення.
Джерело: Байсара Л.І., Носенко Е.Л. "Методичний посібник до вивчення курсу «Позитивна психологія»"