Мозок не любить жир, тютюн і алкоголь
«Вашому мозку потрібна чиста, здорова, нежирна їжа. Але не відмовляйтеся від солодкого – дозволяйте собі хоча б мед. Мозку подобається шоколад, йому потрібна вода, але найбільше він любить посмішку», – каже Влад Сіуреа, який більше 50 років працює нейрохірургом.
Нейрохірург виконав майже 23,000 операцій на мозку. Він як ніхто знає, що мозок захворює саме через нас самих. І мало хто знає, як його захистити і посилити.
«Якщо ви застрягли в планшеті / телефоні – і так кожен день, не чекайте, що мозок вам подякує. Зараз люди спілкуються тільки через Фейсбук та інші соцмережі. Це не правильно. Ми створені для того, щоб жити в групі, а не в ізоляції».
Перші кроки для здорового мозку дуже прості і доступні кожному. Для цього рано встаючи, робіть хоча б елементарну зарядку, пийте дві склянки води кімнатної температури.
«Вранці нам потрібно прокидатися якомога раніше, відкривати вікна і вдихати свіже повітря. І не забувайте про дві склянки води. Перша запустить роботу всього шлунково-кишкового тракту. Друга корисна, тому що допомагає нам прокинутися », – каже нейрохірург.
Під час сну мозок не спить, він старанно працює, щоб підтримувати внутрішні органи. Але він робить ще дещо важливе.
Якщо людина засинає з важким для неї питанням в голові і не знає, як його вирішити, на наступний ранок у неї буде відповідь.
«На наступний день ви знайдете рішення. Отже, мозок встановив зв’язок між думкою, судженням, пам’яттю, а вранці – подасть ідею. Тому забудьте про безсонні ночі».
Мозок не любить тютюн і алкоголь, але любить чорний шоколад.
Сигарети роблять такий ж негативний вплив на мозок, як і на серце.
Ваш сніданок повинен бути тихим і спокійним. Не снідайте в поспіху або в дорозі.
«Снідати потрібно в спокійній обстановці, насолоджуючись кожним шматочком. Ніякого занепокоєння, шуму, проблем і «перекурів». Чим більше розслаблюючим він буде, тим приємніше вам самим.»– підкреслює Влад Сіуреа.
Мозок не любить жир і м’ясо.
Нейрохірург також говорить, що якщо вже їсте м’ясо, то не економте на ньому – купуйте те, що корисніше.
«Так, мозку м’ясо не приносить ніякої користі. Але в невеликих кількостях м’ясо допомагає тілу. Найкраще низькокалорійне м’ясо. Індичка і риба – найкорисніше, що може бути.
Мозок не любить жир, не любить сіль. Один-два рази на рік на свята можна. Але не потрібно захоплюватися такою їжею ».
А як щодо солодощів? Не всі вони корисні, особливо, якщо в них багато цукру.
«Темний натуральний шоколад, гаряче натуральне какао, мед – це те, що найбільше подобається вашому мозку», – пояснює нейрохірург.
– Обід повинен бути збалансованим. Ви не повинні забивати шлунок – знайте міру. Більш того, віддавайте перевагу звичайній воді, а не сокам».
Кращий друг мозку – це усмішка!
Доктор каже, що найкращий друг мозку – це звичайна, доступна всім людям посмішка. Тому дуже важливо вміти радіти дрібницям.
Пам’ять необхідно тренувати.
Забудькуватість проявляється не тільки в дорослому, а й досить молодому віці. Щоб запобігти хворобі Альцгеймера, ви повинні тренувати пам’ять.
«Тренувати мозок, спілкуватися, бути відкритими – все це дуже важливо. Гуляйте, подорожуйте, дізнавайтеся нове, дивіться фільми і серіали, які не тільки цікаві, але й можуть чогось вас навчити, вирішуйте кросворди і головоломки».
Хороший нічний сон повинен тривати не менше шести годин.
«Лягайте спати о 22:00, вимикайте телевізор і комп’ютер за годину або навіть два до сну. Замість цього прочитайте книгу. Вона налаштує вас на хороший відпочинок ».
Якщо ви будете дотримуватися цих порад, ви відчуєте неймовірні зміни!