ОБЕРЕЖНО: ЗАРАЗНІ ДУМКИ!

 

                                                                                                       Думки, від яких настрій псується, комплекси ростуть, а самооцінка падає, іноді заволодівають нами на кшталт справжніх вірусів! Ханне Брурсон пропонує сім способів їм протистояти.

1. Виявити і викрити

Думки, яким не слід довіряти, можна виявити за такими ознаками:

А) Інфіковані думки відгороджують нас від справжнього. Їхня перша ознака – турбота про майбутнє або тяжкі роздуми про минуле. Або і те й інше одночасно.

Б) Вони викликають в організмі фізіологічну реакцію стресу. Цю ознаку легко розпізнати, прислухаючись до свого організму: від шкідливих думок частішає пульс, збивається дихання, ми відчуваємо напругу в м’язах.

В) Ці думки підривають нашу самооцінку. Думковіруси із задоволенням нагадують нам про минулі невдачі й помилки та пропонують сценарії прийдешніх поразок. Механізм роботи мозку такий, що якщо ми думаємо про щось хороше, то нам відкривається доступ до інших позитивних вражень. Якщо ж ми розмірковуємо про щось погане, то в пам’яті легко спливають інші негативні враження. Згадайте, яким довгим буває ланцюжок неприємних думок, коли ми, лягаючи спати, починаємо аналізувати хоча б одну проблему.

2. Вступити в полеміку

Кожну ситуацію можна трактувати щонайменше трьома способами: позитивно, негативно або нейтрально. Думковіруси ж весь час намагаються переконати нас в тому, що тлумачення ситуації може бути тільки одним: негативним. Уявіть, наприклад, що ви ніяк не можете додзвонитися приятелеві – він не бере слухавку. Думковіруси підказують, що, ймовірно, ви йому набридли. Тому важливо скласти їм конкуренцію за допомогою позитивних або нейтральних альтернатив. Можливо, ваш друг загубив мобільний? Або він вирішив передзвонити вам, щойно матиме вільний час.

3. Просто прийняти цю думку

Думковіруси – це частина нашого життя: вони приходять і йдуть, часом їх багато, а часом – ні, але в будь-якому випадку самі собою вони нешкідливі. Спробуйте, стикаючись з думковірусами, не лякатися їхньої появи, а байдуже знизувати плечима і приймати без страху й опору.

4. Переключитися

Якщо, незважаючи на викриття вірусу, полеміку з ним і навіть прийняття, ви все одно на нього реагуєте, спробуйте відволіктися від того, що відбувається у вас в голові, переключивши увагу на якісь нагальні справи: наприклад, на прибирання кімнати, спілкування з друзями, улюблену справу. Активні дії з великою ймовірністю відвернуть вас від похмурих роздумів.

5. Взяти негативні думки під свій контроль

Можна також навчитися переключати свою увагу з думковірусу на неінфіковані думки і назад. Навіщо? Щоб зруйнувати автоматизм, що виробився. Перш за все, почніть з роздумів про щось приємне. Наприклад, про свого собаку, про сміх або про море і білосніжний пісок  Наступний крок – зв’язати цю приємну думку з активним вірусом. Подумайте спочатку про те, що вас турбує, а потім перейдіть до приємного.

6. Відкладіть їх на потім

Ще один прийом – це відтермінування. Спробуйте визначити для себе конкретний час для роздумів про погане. Скажімо, дорога на роботу або перерва. Інший варіант – вибір постійного місця для тривожних роздумів. Це означає, що, поки ви не опинитеся в цьому обраному вами місці, про думковіруси ви навіть і не подумаєте!

7.  Зважитися на хоробрий вчинок

Хоробрість допоможе вам побачити, як сильно думковіруси спотворюють дійсність.

 

 

Джерело http://dyvensvit.org/