Правила життя гармонійної і щасливої людини

   Нам часто заважають жити психологічні бар'єри, помилкові переконання та загальна вузькість свідомості. Щоб вийти з замкнутого круга, багато читають класику, науково-популярні та релігійні видання. Знаменитий психолог Михайло Ефімович Литвак випустив книгу, в якій він тезисно розкриває основні, на його думку, психологічні перешкоди на шляху до щасливого та здорового життя.

1.     Щастя - це всього лише побічний ефект правильно організованого життя

   Щастя, радість і успіх, як у свій час утвердив ще психіатр Віктор Франкл, - це всього лише вторинна продукція добре організованої діяльності. Діяльність, яка і приносить вам всі ці емоції.

2.     Спілкуючись з людиною, пам'ятай, що вона також про себе хорошої думки. Як і ти про себе.

   Ніколи не варто забути про те, що людина, з якою ти спілкується, точно так само, як і ти, - особистості. У неї є свої власні сформовані погляди на речі, і на це є свої причини.

   Кожен, кого ти зустрічаєш на своєму шляху, бореться у битві, про яку ти можете не знати нічого. Завжди пам'ятай про особисту самоувагу людини і не порушуй її кордони.

3.     Якщо ти сам нічого не робиш, як тобі можна допомогти? Управляти можна тільки рухомим автомобілем

    Людину в першу чергу визначають її дії. Ніхто не стане тобі допомагати, якщо ти просто будеш ходити і говорити всім про те, як сильно ти хочеш написати книгу. І справді, а як тобі можна допомогти? Коли ж ти зважишся і віднесеш екземпляр в видавництво, завжди знайдуться рідні і друзі, готові тебе підтримати. Якщо у твоєї праці з'явиться матеріальний вигляд, у оточуючих з'явиться можливість допомогти тобі не тільки на словах.

4.     Стати успішним, і всі образи чарівним чином зникнуть

     Багато образ формуються всередині через власне почуття нереалізованості. Часом ми тримаємо образу і вважаємо, що виправити ситуацію може тільки людина, яка її завдала. Однак механізм працює інакше. Учениця Михайла Литвака якось сказала: «Мої успіхи затьмарили мої образи», - і це в корені вірно. Почни займатися тим, що тобі подобається, і досягни в цьому висот. Ти і сам не помітиш, як всі образи розчиняться самі собою.

5.     Коли людина не має мети, вона нічого не бачить. Вірно і зворотне: мета загострює зір

    Чи помічав ти, що якщо тобі в якийсь момент знадобилися, припустимо, ящики для розсади, які попросила знайти бабуся, то ти починаєш помічати їх всюди: в будівельних магазинах, в руках у продавців на ринках? Так все працює і з глобальними цілями. Твоя увагу - річ обмежена, ти помічаєш навколо лише те, що тобі потрібно.

6.     Щастя полягає в тому, щоб ХОЧУ, МОЖУ і ПОВИНЕН мали один зміст

    Єдине, що людина повинна, - це розвивати себе, інше факультативно. Те, що ти хочеш, має в обов'язковому порядку регулюватися тим, що ти повинен (розвиток). І те, що ти можеш, - це сила, з якою ти доповнюєш цю систему, її двигун. Михайло Литвак рекомендує скласти список за всіма трьома напрямками і таким чином навести порядок у своїй системі цінностей.