Прийоми для покращення пам'яті
Вимовляйте вголос
Хочете щось згадати? Вимовте це вголос. У дослідженні, опублікованому в Memory , дослідники показали, що люди найкраще запам'ятовують інформацію, коли чують, як читають її вголос. "Коли ми додаємо до слова активну міру це слово стає більш виразним у довготривалій пам'яті, а отже, і більш запам'ятовується".
Тренуйте уважність
Уважність може перешкодити вашому розуму блукати, що покращує фокус і пам’ять. У дослідженні, опублікованому в Psychological Science , дослідники показали, що двотижневий курс уважності значно покращив здатність робочої пам’яті учасників, розуміння читання та здатність зосереджуватись. "Поліпшення результативності після навчання уважності було опосередковано зменшенням блукань розуму серед учасників, які були схильні відволікати увагу на тестуванні", - підсумували автори.
Використовуйте ручку та папір
Писати нотатки від руки краще для збереження концептуальної інформації, ніж робити нотатки на ноутбуці. Незважаючи на те, що користувачі ноутбуків робили більше нотаток і робили їх дослівно, користувачі ручки та паперу отримували значно кращі результати, відповідаючи на запитання щодо матеріалу.
Прогуляйтеся на природі
Вихід на природу може допомогти вам забути свої негаразди. Але це також може допомогти вам краще запам'ятати - і почуватись краще . В одному дослідженні люди, які пройшли 50-хвилинну прогулянку в "природному середовищі", мали менше занепокоєння та негативного впливу, ніж люди, які гуляли в "міському середовищі".
Повторіть свої кроки
Повторне відтворення ваших кроків - буквально - може допомогти вам запам’ятати. У дослідженні, опублікованому в журналі Cognition , дослідники показали, що люди, які йшли назад під час експерименту з пам’яттю, мали кращу короткочасну пам’ять, ніж ті, хто йшов вперед або сидів нерухомо.
Задрімайте
За результатами дослідження з нейробіології навчання та пам'яті, 1-годинний “енергійний сон” може значно покращити ефективність пам’яті . "Навіть короткий сон тривалістю від 45 до 60 хвилин призводить до п'ятикратного поліпшення пошуку інформації з пам'яті".
Автор: Джон Мерфі | 6 листопада 2020 р