Психологічні явища, які ви відчували – але не знали, що це таке

      Впродовж всієї історії людства люди відчували і відтворювали певні речі, які називаються «психологічними явищами».

     1. Синдром фантомної вібрації: відчуття, що стільниковий телефон вібрує або телефонує, коли він цього не робить. Колосальні 89% людей відчули цей синдром.

       Ви чули, як телефонує ваш стільниковий телефон, навіть якщо він цього не робив? Це явище називається «синдромом фантомної вібрації».

       Згідно з дослідженням Мішель Друен, дев’ять із 10 студентів у її коледжі відчували ці фантомні вібрації. Дослідження підтверджують, що цей синдром виникає через надмірну залежність від свого смартфона.

     2. Кордон події: явище, при якому ми забуваємо навіщо увійшли до кімнати.

        Кожен з нас входив до кімнати тільки для того, щоб запитати себе: «А навіщо я сюди прийшов?» Цей феномен мозку пояснюється підвищеним рівнем помилок при реагуванні та називається «кордоном подій».

        Було встановлено, що людський мозок розділяє події і пов’язує їх із певними середовищами або місцем, де вони відбулися.

        Коли людина переміщується з однієї кімнати в іншу, мозок працює як файл, який витягує всю інформацію про поточну кімнату і події, які відбулися в ній.

        Коли людина йде в іншу кімнату, фокус зміщується на нову, поточну кімнату. Людині важко згадати, що вона мала намір зробити в поточній кімнаті, через що їй важко згадати завдання, про яке вона подумала в попередній кімнаті.

        Ви можете подолати це явище, промовляючи вголос завдання, переходячи з однієї кімнати в іншу.

      3. Ефект прожектора: феномен, який змушує людей значно переоцінювати те, наскільки їх зовнішній вигляд помітний іншим. 

        Ви колись заходили в кімнату і відчували, що всі дивляться і осуджують вас? Якщо так, ви відчули «ефект прожектора».

        «Ефект прожектора» – це явище, при якому людина думає, що за нею постійно спостерігають, осуджують і оцінюють інші люди.

         Ефект виникає через те, що людина занадто сором’язлива щодо того, що можуть думати інші.

         Щоб подолати цей ефект, людина може зосередити свою увагу на довколишніх людях, а не на собі.

       4. Нав’язлива мелодія: феномен, в якому музичний твір, який запам’ятався, постійно повторюється в голові людини після того, як він перестає лунати.

          Ви можете викинути пісню з голови і все закінчується тим, що ви співаєте її години поспіль? Це явище називають «нав’язливою мелодією».

          У 2015 році дослідження, проведене Школою психології та клінічних мовних наук в Університеті Редінга в Пенсільванії, продемонструвало, що жувальна гумка може допомогти, блокуючи субвокальний компонент слухової короткочасної пам’яті.

 

Джерело: http://www.tutkatamka.com.ua/