Сором'язливість – чому вона заважає жити і як її подолати

   Замкнені в собі люди позбавлені всього найцікавішого, що дарує нам життя. Вони бояться брати участь в масових заходах, висловлювати свою думку або виступати на публіці, побоюються зав'язувати нові знайомства.

   Постав собі за мету позбутися від сором'язливості і вже сьогодні зроби перший крок.

Позбавляємося від сором'язливості по кроках

   Перш за все постарайся виявити причину власної сором'язливості. Це почуття вроджене або спровоковано глузуванням і критикою з боку. Відповідай максимально чесно на це питання. Правильно виявивши причину, ти зможеш успішно впоратися зі своєю боязкістю.

  Яка б не була причина твоєї замкнутості і сором'язливості, навчися вірити в себе. Ніхто не ідеальний і на адресу кожного може прозвучати тисяча докорів в недоліках, але це не заважає їм іти вперед. Чому ж тебе має щось зупиняти? Вір в те, що ти робиш і знайди в собі сили поділитися цим з оточуючими. Запропонуй допомогу в складанні сценарію громадського заходу, приймай участь в житті колективу, висловлюй свої ідеї та припущення навіть, якщо вони кардинально відрізняються від інших.

   Навчися ставитися до своєї сором'язливості простіше, з гумором. Не бійся про неї говорити і перестань сприймати всерйоз. Пам'ятай, що визнання слабких сторін або недоліків - це половина шляху до перемоги над ними.

  Згадай моменти успішного спілкування або приємного знайомства. Постарайся знову пережити позитивні емоції і почуття, які опановували тобою в той момент. Нехай цей позитивний досвід надихне тебе на майбутнє. Адже можеш же!

  Сором'язливість - це не тільки внутрішня скутість, але і м'язову напругу. Навчися розслаблятися за допомогою хорошої музики, танців, теплої ванни або фізичних вправ. Дай вихід своєму внутрішньому напруженню і з розправленими плечима продовжуй свій шлях.

  Навчися простіше ставитися до невдач. Не дозволяй своїй невпевненості і страху перешкодити насолоджуватися найяскравішими моментами.

Повір у себе і ти обов'язково досягнеш успіху.  Успіхів!

Джерело: podrostkov-net