Соцмережі? Не втрачай голови!

Чим можна займатися в соцмережах? Спілкуватися з людьми, ділитися фотографіями, жартувати, висловлювати думки про все на світі і знати що цікавить твоїх друзів. Це дуже легко…в тому й проблема. А часом надто легко …Річ у тім, що соціальні мережі здаються невинними, та потрапиш туди, - вважай, там чимало небезпек!

Якщо батьки дозволили тобі зареєструватися, - будь обачним і не втрачай голови!

Дотримуйся простих правил:

1.            Не завантажуй того, що ти не хотів би побачити в новинах чи на першій сторінці газет. Це також стосується особистої інформації, номеру твого мобільного, адреси, в якій школі вчишся.

2.            Не пиши в які дні тебе нема вдома чи коли поїдеш у відпустку, адже цим можуть скористатися злочинці, щоб залізти в твій дім чи вкрасти твої персональні дані.

3.            Тепер поговоримо про репутацію. Твої фото і коментарі багато про тебе говорять. Тож подумай чи ти хочеш, щоб люди сприймали  тебе саме так не лише тепер, а й згодом, скажімо на співбесіді. Виставляти щось у соцмережі – це як малюнок чорнилом, важко стерти. Отже, пильнуй чим ти ділишся!

4.            А тепер подумай про те, з ким ділишся! Хто твої друзі? Дехто має в мережі сотні друзів, навіть тисячі. Ти думаєш чим більше друзів, тим краще, так? Не зовсім…це все може лопнути як повітряні кульки. Коли додаєш нових онлайн-друзів, то автоматично зв’язуєшся і з їхніми друзями, і з друзями їхніх друзів. Це значить, що з тобою можуть зв’язатися зовсім незнайомі люди, чиї норми, моралі та погляди далеко не такі як у тебе. Є ще інша небезпека, – бережись тих, хто приховує ким є насправді. Тому вибирай друзів обережно. Найкращі друзі в мережі – це ті, кого ти знаєш особисто.

5.            І пам’ятай ще одне, це стосується твого часу, перегляд новин у соцмережі затягує. Тому встанови межі. І нехай твоє онлайн-життя не заважає реальному життю.

Дійсно спілкування у соцмережі буде приємне і безпечне, якщо стерегтись небезпек. Тож про це пам’ятай, голови не втрачай!

 

Джерело http://www.jw.org            

 Практичний психолог  Регіонального МОМ ТК Центру                    Дзюбинська М. Я.