Як люди розпізнають в нас лідерів

Справжніх лідерів пізнають не тільки у справах, але і по зовнішності і жестах. 8 найпоширеніших сигналів, на які люди найбільше реагують, описує Ейлі Макконнон в Wall Street Journal

Керівники завжди на виду, і де б вони не знаходилися, на особистій зустрічі або перед багатотисячним натовпом, вони посилають оточуючим невербальні сигнали, з яких люди роблять висновок про те, наскільки ці лідери щирі, наскільки їм варто довіряти. Дослідження показують, що для цього потрібно знайти правильний баланс між демонстрацією влади і авторитетом, з одного боку, і теплотою і співчуттям, з іншого. Якщо ви посилаєте занадто багато авторитетних сигналів, вас можуть порахувати занадто відчуженим. Але якщо ви демонструєте занадто багато теплоти, то важче виділитися і заволодіти увагою оточуючих.

Ось кілька найважливіших сигналів такого роду:

Тримайте голову прямо. Розмовляючи з аудиторією, лідер повинен тримати голову прямо, не нахиляти її з боку в бік, говорить Керол Гоман, коуч і автор книги The Silent Language of Leaders. Можна злегка закинути голову назад - але саме злегка, інакше вас вважатимуть зарозумілою людиною.

Зростаюча посмішка. Посмішку потрібно задіяти обмежено: коли людина занадто багато посміхається, її можуть вважати слабкою. Найефективніше, коли ви спочатку посміхаєтеся ледве-ледве, але потім все ширше і ширше в міру того, як йдете по кімнаті або проходите по сцені, говорить Гоман.

Зоровий контакт. Тут теж важлива стриманість, каже Гоман. Коли ви зовсім уникаєте того, щоб зустрітися очима з людьми, вони можуть подумати, що ви їх обманюєте. Але якщо ви робите це постійно, такі погляди сприймаються як нав'язливі. Гоман радить зосередитися на трикутнику, який формують очі і лоб. Якщо ви дивитеся нижче очей, це може бути сприйнято як не дуже ділове, неналежне ставлення.

Вказівки. Коли ви вказуєте на щось, краще направити туди всю долоню, а не тільки вказівний палець, говорить Джо Наварро, колишній агент ФБР і автор книги What Every Body is Saying. Експерименти з присяжними показали, що коли людина використовує тільки вказівний палець, він виглядає занадто агресивним, і людям від цього не по собі.

Заспокійливі жести. Коли люди турбуються, вони часто торкаються до шиї, підтягують комірець або піднімають рукою волосся, каже Наварро. Лідерам варто уникати таких дій, оскільки від них чекають спокою, контролю; якщо лідер демонструє тривогу, всі інші теж турбуються. Варто також звертати увагу на такі жести у співробітників - можливо, це говорить про те, що їм спочатку потрібно досягти певного комфорту, перш ніж почати продуктивно працювати.

Складені долоні. Коли ви сидите або стоїте, долоні, з'єднані в «молитовній» позі, допомагають донести до оточуючих, що ви впевнені в собі, каже Наварро, який проводив такі експерименти.

В русі. Лідери не повинні ховатися за кафедрою - потрібно рухатися по сцені під час виступу, щоб передавати енергію і зацікавлювати слухачів, говорить професор Гарвардської школи бізнесу Емі Кадді. Найкраще пройтися по сцені, зробити паузу, а потім почати рухатися знову. Занадто багато рухів теж збиває з пантелику.

Сила паузи. Коли люди говорять повільно і роблять паузи, це додає їм авторитету. Чим швидше ви говорите, тим менше авторитетними ви здаєтеся аудиторії, говорить Кадді.

Джерело - wsj.com