Як підібрати хобі?

Яке хобі вибрати?

Знайомлячись з людиною, ми обов'язково цікавимося її захопленнями, хобі. А як бути, якщо хобі немає? Яке вибрати? Напевно, найпростіше відштовхнутися від того, в чому твій талант. Але що робити, якщо такого не виявилося? Почнемо з того, що не талановитих людей не буває, просто хтось «зариває свій талант», не розвиває свої здібності.

ЯК ЗНАЙТИ СВІЙ ТАЛАНТ ?

Для того, щоб відповісти на питання, як знайти собі хобі до душі, варто спробувати відкрити свій талант. Адже якщо ви станете робити те, що і подобається, і добре виходить, то задоволення буде подвійним.

1. Для початку пригадайте, що ви любили робити в дитинстві. Може у вас була якась мрія, може вона була не одна. Запишіть все на листочок.

2. Перегляньте весь список, викреслюйте те, що зараз для вас неактуально.

3. Якщо після такого чищення на аркуші залишилося ще кілька бажань, робіть наступне. Уявляйте, що ви вже займаєтеся цим. Чи приносить вам ця роль радість і якщо так, то наскільки? Ставте кожній мрії оцінку, а ті, що отримають найвищий бал, заслуговують вашої пильної уваги.

4. Тепер ви отримали список ваших здібностей, подивіться, як вони групуються між собою. Наприклад, пункти «люблю фотографувати» і «люблю гуляти містом» непогано групуються. З них може вийти таке хобі, як заняття фотографією. Важливо те, що це захоплення буде відповідати вашому вродженому таланту.

 

ЯК ПІДІБРАТИ ХОБІ?

Як бути, якщо талант знайти не вийшло, яке хобі собі вибрати? Не переживати сильно, способів проведення вільного часу маса, ви обов'язково знайдете свій. А щоб хобі вибрати було простіше, прислухайтеся до наступних рекомендацій.

Шукайте у хобі те, чого вам не вистачає в житті. Наприклад, ви постійно багато часу проводите за комп'ютером, і ви радієте, коли вдається перекинутися з подругами парою слів. Значить, вам треба шукати хобі, яке дозволить більше спілкуватися з людьми. Командні види спорту, історична реконструкція, танці, живопис.

Боїтеся, що зробите невірний вибір, і хобі вам через якийсь час набридне? Таку ймовірність виключати не можна, але що ж тепер і зовсім нічим не займатися? Тож відкиньте побоювання, просто витратьте на вибір хобі більше часу, шукайте те, що подобається саме вам. Не варто вибирати хобі тільки тому, що те чи інше захоплення стало неймовірно модним. Якщо у вас не буде інтересу до заняття, то ніякої радості від цього хобі ви не отримаєте.

Не йдіть на поводу у сформованих думок з приводу «хлопчачих» і «дівчачих» хобі. Робіть те, що подобається вам.

Хоббі майже завжди вимагає матеріальних вкладень, але «набивши руку» можна зробити своє захоплення прибутковим. У поширенні плодів вашої праці допоможуть знайомі та інтернет.

 

Джерело: http://wjournal.com.ua

Практичний психолог   Регіонального МОМ ТК Центру                        Марія Дзюбинська