Питання профщеплень дітей

Шановні читачі!

           Ми розпочинаємо цикл бесід про вакцинопрофілактику. Ця тема  є дуже актуальною, особливо, для мамусь і татусів, бабусь і дідусів, для всіх тих, хто хоче. щоб їх діти і онуки росли здоровими.

На сьогоднішній день все більше батьків відмовляються від щеплень, передумовою чого є недостовірна інформація, отримана в інтернеті, від друзів і родичів. Відмови від щеплень, з такою легкістю написані в дитячих поліклініках, в майбутньому можуть призвести до дуже серйозних наслідків.

          Телебачення і радіо, газети і журнали інтенсивно обговорюють цю проблему. Як правило, учасники дискусії не є спеціалістами в питаннях імунології. епідеміології, інфекційних захворювань. Часто це біологи, фізіотерапевти, представники нетрадиційної медицини, лікарі інших спеціальностей. це люди. які не вилікували жодну дитину від кору, тяжкої форми кашлюку чи дифтерії. Скандальні статті, передачі та інтерв’ю про тяжкі наслідки від вакцинації, злісні звинувачення лікарів. які роблять щеплення,  чуть не в злочинах перед людством -все це формує негативну суспільну думку по відношенню до вакцинації, затруднюючи цим роботу лікарів-педіатрів. Публікації книг про шкоду вакцинації, авторами яких стали історик медицини і вірусолог за освітою, а не лікарі, які зробили тисячі щеплень, сприяють збільшенню батьків, які бояться щеплень.

          Ідея профілактики інфекційних захворювань існує дуже давно. Ще древні китайці, індуси, єгиптяни в ХІ столітті до нашої ери вдували в ніс здоровим людям подрібнені струпи хворих натуральною віспою з метою захистити їх від натуральної віспи, цим самим поклали початок ері вакцинопрофілактики. Час свідчить про користь вакцинопрофілактики, адже за допомогою вакцин людство позбулося таких страшних хвороб, як натуральна віспа, тиф, чума, від яких помирало населення цілих міст і країн. Більшість держав на земній кулі мають сертифікат Всесвітньої організації охорони здоров’я як території, вільні від поліомієліту. Значно зменшилася захворюваність дифтерією, правцем, гепатитом В та іншими керованими інфекціями.

         Сьогодні в світі нараховується 27 інфекцій, захворювання якими можна уникнути за допомогою вакцин. Календарі профілактичних щеплень різних країн частково відрізняються між собою. Так, в США обумовлено захист від 16 інфекцій. в країнах Європи – від 13 інфекцій. В Україні обов’язковим є захист від 10 інфекцій, таких як; туберкульоз, вірусний гепатит В, кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт,інфекція, зумовлена гемофільною паличкою, кір, краснуха, паротит.

 

 

Календар профілактичних щеплень

згідно наказу МОЗ України від 16.09.2011р.

 

 

Вік

Щеплення проти

1 день

 

Гепатиту В 2

 

 

 

 

3-5 днів

Туберкульозу 1

 

 

 

 

 

1 міс.

 

Гепатиту В 2

 

 

 

 

3 міс.

 

 

Дифтерії, кашлюку,

правця 3

Поліо-мієліту 4

Гемофільної інфекції 5

 

4 міс.

 

 

Дифтерії, кашлюку,

правця 3

Поліо-мієліту 4

Гемофільної інфекції 5

 

 

 

 

5міс.

 

 

Дифтерії, кашлюку,

правця 3

Поліо-мієліту 4

 

 

6 міс.

 

Гепатиту В 2

 

 

 

 

12 міс.

 

 

 

 

 

Кору, краснухи, паротиту 6

18 міс.

 

 

Дифтерії, кашлюку,

правця 3

Поліо-мієліту 4

Гемофільної інфекції 5

 

6 років

 

 

Дифтерії,

правця 3

Поліо-мієліту 4

 

Кору, краснухи, паротиту 6

7 років

Туберкульозу 1

 

 

 

 

 

14 років

 

 

Дифтерії, правця 3

Поліо-мієліту 4

 

 

18 років

 

 

Дифтерії, правця 3

 

 

 

23 роки

 

 

Дифтерії 3

 

 

 

28 років

 

 

Дифтерії, правця 3

(надалі - кожні 10 років)

 

 

 

 

 

    Таким чином дитина отримує захист від інфекцій. Для того , щоб виробився імунітет. потрібна різна кількість доз вакцин. У нашій країні, як і в світі використовують багатокомпонентні вакцини .Це дозволяє обмежити кількість ін’єкцій , візитів в дитячу поліклініку та покращити якість життя Вашої дитини.

      Всі вакцини, які використовують в нашій державі, сертифіковані.

      Вакцинація -безпечний захист в боротьбі з інфекційними хворобами.

      Бережіть своїх дітей і будьте разом з ними здоровими.

 

 

 

Галина Бенько—головний дитячий імунолог ГУОЗ ОДА .

                             лікар-імунолог обласної дитячої клінічної лікарні.