Проблема "телевізорного травматизму".

 

   Дитячий травматизм – актуальна проблема сучасної  педіатрії . Його причиною найчастіше є недостатній догляд батьків за дітьми раннього віку в побуті. Загальний розвиток дітей перших років життя  характеризується великим пізнавальним розмаїттям та  допитливістю.  Тому в цей період батькам слід бути особливо обережними та пильними, щоб запобігти виникненню трагічних випадків. Особливої уваги вимагає  надійне встановлення меблів  та  закріплення на них предметів побуту.

   Є дуже специфічні   непередбачувані види домашнього травматизму.  Так за останні кілька  років в області щорічно стається 12-15 випадків падіння телеприймачів  на дітей раннього віку. Це пов’язано з неправильним встановленням їх  на столи, шафи, тумбочки, що спричиняє перекидання приладів на дітей і може завдати непоправної шкоди дитячому життю і здоров’ю.

   Відділення травматології та ортопедії в ОДКЛ обслуговує пацієнтів з ураженням опорно-рухового апарату та з нейротравмою.

    У 2010 році від травми, що виникла  за подібних умов, у реанімаційному відділенні померла  дворічна дитина,  інша стала інвалідом. У 2011 році після так званої «телевізорної травми» вдалося врятувати дитину з множинними переломами основи черепа та крововиливом у мозок. Минулого року, в реанімаційному відділенні ОДКЛ  в період Великодніх свят, від  травми мозку не сумісної з життям,  спричиненої падінням телевізора, у віці  1 рік  8 місяців померла дитина.

 Щоб зменшити кількість випадків «телевізорного травматизму» дитячими травматологами нашого закладу постійно проводяться профілактичні бесіди з батьками.   

 

        Завідувач віддділенням

        травматології   та  ортопедії                                                         Ю.С. Балюк