Відбувся ТЕЛЕМАРАФОН "ЖИТИ І ВІРИТИ". Збір благодійних коштів триває.

Прес-реліз

про  телемарафон на Івано-Франківському обласному телебаченні «Галичина»  з метою  залучення коштів  для створення першого в Україні дитячого центру паліативної допомоги ( хоспісу) на базі Надвірнянського будинку дитини

 

Назва телемарафону :   «Жити і вірити».

 

Телемарафон відбувся   21 березня  2013 року з  18.00  по 23.00 год 

Історія створення : хоспіси для онкохворих людей зявились  у середині 20 століття. .Лікарі були безсилі зробити щось для цих хворих, окрім обезболювання. Перший сучасний хоспіс був створений у Лондоні в 1967 році баронесою Сесілією Сандерс. ЇЇ товариш помирав від  невиліковного раку, вона відвідувала його до останнього дня, і вони багато говорили про те, що  допомогло б  йому прожити життя до кінця достойно .Ці бесіди лягли в основу і були початком створення  Філософії Хоспісу.

Основні поняття: паліативна допомога, хоспіс.

Паліативна допомога- комплекс міроприємств,направлених на покращення якості життя хворого і його близьких,що зіткнулись з проблемами, пов’язаними з хворобою,що загрожує життю. Термін «паліативна» означає «огортаючи опікою і турботою, супроводжуюча». Крім медичної допомоги по зняттю болю, вона охоплює  надання психологічної, соціальної.духовної турботи про пацієнта та його членах родини.

Хоспіс -медичний заклад .в якому невиліковно хворі отримують достойний  догляд. Пацієнти оточені звичайними домашніми речами, їх вільно можуть відвідувати родичі. Персонал надає симптоматичну допомогу. Хоспіс-базова структура паліативної допомоги тяжкохворим в термінальних стадіях.

Ми не говоримо про смерть…

Ми говоримо про життя наперекір болю, зневірі і смерті. Про життя дитини, що висить на волосині і здатне щомиті обірватись, але  воно, напевно, більш осмислене і справжнє. Треба жити до останньої миті! Жити і вірити!

Суспільство по різному ставиться до людей з обмеженими можливостями. Часто не всі розуміють , що Діти-інваліди –це особливі діти, можливо через те, що на їх долю випало багато страждань.  Іх внутрішній світ  багатий  і чистий, що часто не відповідає   фізичній немочі тіла…Вони нас вчать цінувати життя і  визначати  свої пріоритети і цінності… Це ж діти, вони мають право на щастя, щодня і в різних вимірах.. Ми повинні це зробити для них…

Чому питання постало до вирішення саме сьогодні?

З ініціативи Департаменту охорони здоровя ОДА порушене це питання. У Надвірнянського дитячому будинку є зайві площі і навчений медичний та інший персонал, який може надавати допомогу даній категорії тяжкохворих дітей. Створюючи дитячий хоспіс, ми надаємо в першу чергу новий вид допомоги тяжкохворим дітям області, а з другого боку раціонально використовуємо наявний матеріальний та професійний потенціал ЛПЗ області.

Активізуються  захисні сили

Чому ми говоримо сьогодні,що треба щось змінити? Ці діти не потребують лікування в медичних закладах. Все що можна було їм зробити уже  зроблено місяцями і  роками лікування. Хвороба не відступає.

У хоспісі для дітей  ми зможемо створити умови, в яких активізуються  захисні сили організму тяжкохворої дитини, які сьогодні нам ще не відомі… І вірити в чудо…Резерви людського організму непедбачені і до кінця не вивчені … Та й чи залежить  все лише від лікування ? Історія бачила багато випадків зцілення, які практична медицина не може пояснити….Треба жити і вірити !

Кожна усмішка тяжкохворої дитини – це надзвичайний стимулюючий фактор для  їх організму. Треба так зробити, щоб ці діти хотіли усміхнутись. 

 

У кожної людини повина бути своя роль у житті в т.ч  і соціальна. І це дуже важливо для людей з обмеженими можливостями. Бо інакше для чого жити? Дитина повинна мати спілкування, повинна виконувати різні доступні їй дії, бачити результат своєї праці… Їй потрібен просто факт присутності Тому біля неї повинні бути інші діти, люблячі дорослі, що подарують радість спілкування, допоможуть жити достойно.

Про роль матері біля невиліковної дитини. Добре бути матір’ю здорових дітей, хоча це теж не легко і дуже відповідально.

Хто може оцінити працю матері біля  тяжко хворої і невиліковної дитини? Як можна допомогти їй? Мати і члени родини потребують психологічної підтримки, консультацій різних спеціалістів щодо догляду за дитиною. Інколи їх треба просто на деякий час підмінити. Цим родинам потрібне щоденне забезпечення предметами гігієнічного догляду за дитиною, медикаментами, часто знеболюючими середниками.Вони повинні знати,що не залишились з своїми проблемами сам на сам, ми разом можемо допомогти…

Статистика по дітях, які зможуть користуватись допомогою дитячого хоспісу

Понад 300 дітей області:118 дітей області з онкологічними хворобами та 175 дітей області з  тяжкою неврологічною патологією, які прогнозовано будуть мати опіку дитячого хоспісу  в т.ч.(Дитячий церебральний параліч -80 дітей,вади розвитку нервової системи-51 дитина,спадкові хвороби -19 дітей,наслідки нейроінфекції-23 дітей )та інші.

Форми допомоги дитячого хоспісу:

1.Виїздна служба: регулярні планові візити лікарів, медичних сестер, психологів, соціальних педагогів у сімї,що знаходяться на хоспісному утриманні;

  • Надання невідкладної терапії сімї;
  • Консультації спеціалістів вдома;
  • Організація міроприємства в рамках комплексної соціально-психологічної реабілітації.

2.Стаціонар кругло добового чи денного  перебування:

  • Стабілізація стану хворої дитини при погіршенні;
  • Можливість короткочасного перепочинку батьків, що доглядають за тяжкохворою дитиною
  • Медична і соціальна реабілітація
  • Кваліфіковані консультації для батьків по догляду за дитиною вдома, освоєння ними окремих методик соціальної реабілітації для використання її для дитини вдома.

 

Реквізити для перерахунку коштів

Благодійний фонд допомоги невиліковно хворим «Мати Тереза»
код за ЄДРПОУ 25910944
р/р 26 000 000 32 969
ПАТ експортно-імпортний банк України «Укрексімбанк»
філія у м. Івано-Франківськ
МФО 33 66 88
На створення першого в Україні дитячого хоспісу

 

Пожертва  принесе тепло в кожне серце…

Краплина милосердя часто важить більше, ніж океан розуму …

Можливо Ви не вірите у Ангелів, але Ангели вірять у Вас…

Додаткова інформація  тут  http://www.facebook.com/pages

                                                             Оксана Манюх від імені оргкомітету

Департаменту охорони здоровя Івано-Франківської ОДА