ХIII з’їзд педіатрів України „ Актуальні проблеми педіатрії ”.

   11–13 жовтня 2016 року в Києві відбувся ХIII з’їзд педіатрів України „Актуальні проблеми педіатрії”. У відкритті найбільшого педіатричного наукового форуму України взяли участь президент Національної академії медичних наук України Віталій Цимбалюк, народний депутат України Сергій Березенко, Голова Правління Всеукраїнської громадської організації «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги» Василь Князевич, директор Інституту отоларингології імені проф. О.С. Коломійченка Дмитро Заболотний.
   Привітання делегатам наукового форуму надіслала Марина Порошенко, в якому вона відзначила високу оцінку роботі лікарів-педіатрів і середнього медперсоналу і підкреслила важливість даної професії для країни та вітчизняної системи охорони здоров’я.

   Цього року в роботі ХIII-го з’їзду взяли участь понад 1300 фахівців різних спеціальностей – дитячої пульмонології, алергології, гастроентерології та нутриціології, нефрології, вегетології, медичної психології та психосоматики з різних регіонів України. 
На 7 пленарних засіданнях та 8 наукових симпозіумах було заслухано 85 доповідей провідних учених-педіатрів з України. 

   Наукова програма з’їзду була відкрита доповіддю академіка НАМН України, професора Ю.Г. Антипкіна (президента Асоціації педіатрів України), академіка НАМН України, професора В.Г. Майданника (віце-президента Асоціації педіатрів України) та заступника директора ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології» професора Л.І. Омельченко № Нагальні питання збереження здоров’я дітей України». Автори звернули увагу, що в процесі розвитку дитини відбувається динамічне зменшення прошарку здорових дітей. Так, на момент закінчення школи практично здоровими можна визнати лише кожного п’ятого школяра, більше ніж 40% дітей мають одне, а то два і більше хронічних захворювань. 

   Головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Педіатрія» професор Г.В. Бекетова звернули увагу присутніх на сучасні тенденції захворюваності та смертності дітей. У своїй доповіді головний спеціаліст відділу освіти і науки МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії №2 НМУ імені О.О. Богомольця, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Дитяча кардіоревматологія», член-кореспондент НАМН України, професор О.П. Волосовець звернув увагу присутніх на значний дефіцит педіатричних кадрів в системі охорони здоров’я дитячого населення України та вказав на шляхи їх вирішення. Велика увага була приділена наданню медичної допомоги дітям з позиції доказової медицини.

   Особливу увагу приділено необґрунтованому призначенню антибіотикотерапії особливо при вірусних інфекціях. Професор Бережний В. В. запропонував провести чутливість до антибіотиків в обласних центрах України. Розглянуті питання про нові підходи до діагностики та лікування харчової алергії, ранньої діагностики стрептококових тонзилітів у дітей.   У рамках з’їзду традиційно працювала виставка, на якій були представники фармацевтичних компаній, котрі знайомили учасників з’їзду як з новими, так і з вже традиційними лікарськими препаратами і засобами, які застосовуються в педіатричній практиці.                                                                          

Обласний позаштатний пульмонолог:                          Макян М. В.