Музикотерапія для передчасно народжених дітей

31травня відбулася презентація проєкту «Музикотерапія для передчасно народжених дітей», який здійснено за підтримки ґрантової програми Urban Space 100 та Фундація доброчинців. Благодійний фонд
У рамках ґранту у відділенні інтенсивного виходжування і ранньої реабілітації передчасно народжених дітей встановлено обладнання, за допомогою якого маленькі пацієнти отримують терапію спеціально підібраною музикою. Ці заходи входять до Європейських стандартів допомоги для забезпечення здоров’я новонароджених, розроблених EFCNI, з метою створення сприятливого сенсорного середовища для немовлят у стаціонарі.
Також для дітей, батьки яких не можуть перебувати поруч зі своєю дитиною, за підтримки Української Галицької Партії, створено всі умови для відтворення записів голосу батьків за допомогою безпровідних водостійких портативних колонок.
Під час заходу автори проєкту, Олена Олійник і Анастасія Стефанишин, представили напрацювання, плани і перспективи, світові наукові дослідження, а також продемонстрували музикотерапію в дії
Автори представили клінічний протокол і рекомендації, які допоміг адаптувати Майкл Детмер – сертифікований музикотерапевт відділень інтенсивної терапії новонароджених (Луїсвіль, США), інформаційні брошури для батьків, QR-коди до застосунку з контролю гучності (дизайн – Lesya Baskova), опитувальник для батьків, музичний щоденник малюка, візуальні матеріали з трактування мови тіла новонароджених дітей (на основі програми SENSE II) і, що найбільше зацікавило відвідувачів, – терапевтичні музичні записи.
На презентації були присутні Олеся Дідик (Urban Space 100), Леся Качурова (БФ «Фундація доброчинців»), адміністрація і зацікавлені лікарі. Також проєкт прийшли підтримати Роман Сем'янчук, член правління Західноукраїнська Академія Педіатрії, та Володимир Рудницький, голова правління Івано-Франківського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки.