Психологи забороняють батькам кричати і ображати дітей-підлітків

Батьки, що мають звичку кричати на дітей-підлітків, самі того не знаючи, підвищують ризик розвитку депресії і проблемної поведінки у дитини, пише The Daily Mail. Навіть якщо в цілому у батьків тісний зв'язок з дочкою чи сином, нестриманість у словах (крик, лайки, спроби принизити) негативно впливають на емоційний розвиток підлітка.

Американські експерти з Університету Піттсбурга спеціально вивчили 976 сімей. Виявилося, багато з батьків перейшли від фізичних методів виховання до вербальних, коли дитина увійшовши у підлітковий період. Вони досить часто грубили дітям-підліткам (майже в 50 % сімей). Так, коли батько або мати кричали на 13-річного підлітка, у дитини згодом з'являлися відхилення в поведінці та емоційному тлі.

У віці 13-14 років у підлітків діагностувалася депресія, вони погано поводилися в школі, брехали, крали і билися. Агресивність батьків, шлях навіть тільки вербальний, провокував спалахи гніву, дратівливість і войовничість у підлітків.

Висновки були зроблені на основі опитувань, що проводилися протягом двох років. З їх допомогою вчені дізналися про психічне здоров'я членів сім'ї, методи виховання і якість взаємин батьків і дітей. Підсумок: приблизно 90 % батьків зізналися, що за цей час вони грубили або кричали на дітей один раз мінімум. Вчені радять батькам відкрито говорити з дітьми про свої переживання і про наслідки проблемної поведінки.
Джерело: meddaily.ru