Ендокринологічне відділення

Зав. відділенням Василів Тетяна Василівна

Алексеєва Н.С.
 

Саморіз Л.М.

 
 
 
Завідувач відділеня 
Василів Т.В.
 
 

Завідувач "школою самоконтролю"
Чорна Н.В.
 

 

Консилярний огляд дитини

 

Школа діабету

 

Навчання студентів НМУ.

50 років – півстоліття. Як швидко плине час! За цей період наша лікарня стала багатопрофільним спеціалізованим, організаційно-методичним, доброзичливим до дитини центром надання медичної допомоги дітям.

З перших днів створення обласної дитячої лікарні функціонувало відділення для лікування хворих з патологією органів травлення, яке спочатку називалось кишковим, а з 1984р. – гастроентерологічним відділенням із спеціалізованими ендокринологічними ліжками.

Одним із перших організаторів педіатричної служби на Прикарпатті була Шевченко Степанида Іларіонівна, яка і очолювала кишкове відділення до 1971р. Наступні роки – з 1971р. по 1976р. – завідувала відділенням Сеник Марія Сидорівна, а з 1976 по 2003р. – Алексеєва Ніна Сергіївна. З 2003 по 2006р. – Саморіз Людмила Михайлівна яка продовжила добрі традиції попередників. У 2007році відділення реформоване в ендокринологічне і завідувачем призначено Чорну Наталію Володимирівну.

За ці десятиліття змінились покоління лікарів, медичних сестер, вдосконалювався діагностично-лікувальний процес, введено методи ендоскопічного та ультразвукового лікування, а також покращилось лікування дітей з цукровим діабетом: для введення інсуліну – шприцручки, для експрес діагностики глікемії – глюкометри.

Вагомий внесок у розвиток лікарні та нашого відділення залишили лікарі, які працювали у відділенні в різні часи: Прохасько М.Б., Галевська Я.Д., Уржунцева Л.І., Погрібна М.І., Баранецька Н.П., Романко А.П., Будзенко О.А., Чорногорова С.С., Костюк Я.П., Не-доступ І.С., Шеремета А.Д., продовжують нелегку та таку потрібну людям працю лікарі: Василів Т.В., Зелінська Л.М., Чорна М.Т., Алексєєва Н.С., Саморіз Л.М..

Багато років працювала старшою медичною сестрою Чернушина І.П., яка навчила, виховала безліч медичних сестер, які в подальшому самі стали старшими медсестрами відділень. Досвід своєї наставниці перейняла і теперішня наша старша медична сестра – Підгайна Н.З., що очолює сестринський колектив відділення впродовж 20 років.

У відділенні працюють багато років медичні сестри-ветерани: Кузенко Н.Ф., Стах М.Л., Лікунова М.Д., котрі своєю добросовісною працею, знаннями, чуйністю до пацієнтів заслужили повагу від усього колективу відділення, а також батьків і хворих дітей. Добру пам’ять про себе залишили медичні сестри: Струтинська М.П, Нагірна А.І., Юрків О.С., Дундяк Л.В..

Багато медичних сестер, як ластівки з материнського гнізда, розлетілись по інших відділеннях і працюють старшими сестрами. Серед них: Глуханик О.Л., Кондратюк О.В., Гогільчин І.Д..

Естафету доброзичливості перейняли медичні сестри: Орнат С.З., Панченко О.А., Боднарчук Л.Т, Дзудзило І.І., Лібрик Н.В., Гринчишин Г.Я.. Неможливо собі уявити відділення без самовідданої праці сестер-господинь: Мацюк Марії Василівни, Мазур Галини Миколаївни, Перегінець Марії Володимирівни та Кашуби Марії Богданівни, молодших медичних сестер, ветеранів відділення: Шеремет А.Д., Вівчарен ко Я.Д., Кравчук М.В., Приймак М.В., Макар О.М. та теперішню достойну зміну: Волосюка Т.І., Рибак І.П., Вацебу О.В., Штогрин Л.Я., Кравець М.В., Гаврецьку В.Ф., Пав люк М.І., Людеру Н.В., буфетниць Гавриляк Н.Ф. і Перегінець М.В..

Колектив відділення продовжує добрі традиції своїх попередників.

На базі відділення функціонує «Школа самоконтролю» цукрового діабету, де проходять навчання, психологічну реабілітацію діти та їх батьки. Їм допомагають лікар-психолог Будзак Г.Я. та медична сестра Долішня Х.З..

Весь медперсонал старається створити для наших пацієнтів маленьких пацієнтів домашній затишок, сприятливий психологічній клімат та віру в одужання.