Пульмонологічне відділення

Зав. відділенням Макян Моніка Валеріївна
Колектив  відділення у 2002 році
 
Завідувач відділу Шустакевич О.Д.
 

Проводиться фонспірографія

 
Кардіоревматолог
Сушко І.В
 

Пульмонолог
Макян М.В.

 
Лікар Величко  Т.М. 
та зав.відділом Шустакевич О.Д.
Проводиться підготовка 
до довенної інфузії

Пульмонологічне відділення обласної дитячої клінічної лікарні почало функціонувати в 1983 році, при відкритті нового лікувального корпусу лікарні.

Завідувачкою пульмонологічного відділення з 1984 по 1996 роки була Возняк С.П.. Колектив пульмонологічного відділення складався з ветерана праці педіатра Першикової С. Ф., старшої медсестри Шипунової Т. М. та сестри господині Василюк Ю.О. і лікарів пульмонологів Конфідратової С. В., Шустакевич О. Д..

У зв’язку з реорганізацією пульмонологічне відділення у новому складі відкрите з 1 січня 2007 року як самостійний підрозділ і є лікувально–діагностичним та консультативним підрозділом пульмонологічної, кардіологічної служби області і створене для надання висококваліфікованої спеціалізованої стаціонарної допомоги дітям з захворюванням органів дихання та серцево-судинної системи.

Завідуюча відділенням – Шустакевич Олена Дмитрівна, старша медсестра – Кондратюк Оксана Василівна, сестра-господиня - Андрусяк Іванна Василівна. Ведучі спеціалісти: пульмонолог Макян М. В., кардіоревматолог Сушко І. В..

З 2007р. по 2011р. пульмонологічне відділення на 30 ліжок організовано у складі обласної багатопрофільної лікарні.

У складі пульмонологічного відділення знаходяться: 10 кардіологічних та 20 пульмонологічних ліжок.

З 01.01.2012р. пульмонологічне відділення розраховане на ЗО ліжок: 15 кардіологічних ліжок та 15 пульмонологічних ліжок.

За підсумками роботи 2007 року пуль монологічне відділення нагороджене грамотою.

У своїй роботі персонал пульмонологічного відділення керується відповідним положенням про лікарню, пульмонологічне відділення та іншими документами, які затверджені МОЗ України, а також наказами головного лікаря.

Відділення забезпечується обладнанням і апаратурою відповідно діючого табеля оснащення. У відділенні є всі необхідні приміщення та інвентар для обслуговування дітей: 

  • у 2008 році створено спортивний куток для проведення лікувальної фізкультури та дихальної гімнастики (швецька стінка, м’ячі для здійснення постурального дренажу);
  • у 2009 році відділення обладнано новітньою небулайзерною технікою;
  • у 2010 році впроваджено і активно використовується, як метод дослідження велоергометрія з метою визначення навантаження на серцево-судинну систему;
  • у 2011 році було придбано фонспірограф для об’єктивізації процесів в бронхах і легенях.

Відділення в своїй діяльності використовує всі лікувально-діагностичні і допоміжні підрозділи лікарні, в складі якої воно організоване. Персонал працює в тісному контакті з реанімаційним, хірургічним, неврологічним, поліклінічним та іншими відділеннями лікарні.

З 2007 року пульмонологічне відділення тісно співпрацює з кафедрами педіатрії, яку очолює професор Волосянко А.Б., та кафедрою післядипломної освіти, яку очолює професор Цимбаліста О. Л..

Відзначається активна співпраця з Київським науково-практичним медичним центром дитячої кардіології та кардіохірургії, інститутом серцевосудинної хірургії ім. Амосова та з дитячою спеціалізованою поліклінікою “ОХМАТДИТ”.