Котурбаш Радислав Йосипович

Адміністрація лікарні

Головний лікар

Котурбаш Радислав Йосипович народився 14 серпня 1949 року. З 1967 року по 1973 рік навчався в Івано-Франківському державному медичному інституті на лікувальному факультеті. Після закінчення інституту з 1973 року по 1974 рік навчався в інтернатурі в Калуській районній лікарні і після закінчення здобув кваліфікацію “лікаря –хірурга” .

З вересня 1974 року по вересень 1979 рік працював у Сколівській центральній районній лікарні на посаді лікаря –отоларинголога. З жовтня 1979 року по даний час працює в Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні. Спочатку на посаді лікаря-хірурга, а з квітня 1991року був призначений на посаду головного лікаря.

Заслужений лікар України. Організатор та дитячий хірург вищої кваліфікаційної категорії. Член міжнародної організації „Лікарі без кордонів”.

Як головний лікар, багато робить для покращення матеріально-технічної бази, удосконалення лікувально-діагностичного процесу лікарні, для цього, крім бюджетних, залучає великі суми позабюджетних та спонсорських коштів. За останні роки відкриті : діагностичне відділення з сучасною діагностичною апаратурою, відділення недоношених новонароджених дітей, відділення інтенсивної терапії новонароджених дітей, організовано виїзну неонатальну бригаду, організовано відділення планової екстреної консультативної допомоги та вдосконалено роботу виїзних реанімаційних бригад, збудовано та обладнано новітньою технікою відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії, дитяче офтальмологічне відділення, цілодобовий дитячий травматологічний пункт, переобладнано клінічно-діагностичну та імунологічну лабораторії, відкрито Регіональний методично-організаційний моніторинговий центр з телемедичними консультаціями, медико-генетичний центр, центр медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи з кабінетом фізіотерапії. Сьогодні центр ранньої медико-соціальної реабілітації для дітей з обмеженими можливостями, який функціонує в режимі денного стаціонару, та відділення для дітей з органічним ураженням центральної нервової системи та порушенням функції опорно-рухового апарату, єдині в області забезпечують стаціонарне лікування дітей з гострою неврологічною патології, органічним ураженням центральної нервової системи перинатальної патології .

Котурбаш Радислав Йосипович - високий професіонал у справі хірургії. У 2011 році ( Патент України № 58194,2011р.) запровадив спосіб лікування ішемічних уражень кишечника, ефективність якого скоротила у дітей основної групи частоту післяопераційних ускладнень, пов’язаних з ішемією кишок (некроз і перфорація ) з 26,1 до 8,1% та відсутність летальності, пов’язаної з ішемічним ураженням кишок. Впроваджено новий спосіб формування адаптованого міжкишкового анастомозу у новонародженних, при якому зберігається кровопостачання кишки фізіологічний прямий хід кишкової трубки, що не створює перешкод для проходження кишкового вмісту і зменшує ризик неспроможності анастомозу (Патент України №5222902,2009). Завдяки йому, фахівцю успішно проводиться хірургічне лікування абдомінального крипторхізму у дітей. Лапароскопічне лікування, а особисто ним - варикоцеле та пахової грижі у дітей.

Завдяки його наполегливості у червні 2012року на базі Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні відкрито обласний центр онкогематології.

Колектив лікарні успішно співпрацює в Українсько-Швейцарській програмі Перинатологія та Українсько-Американській програмі – покращення неонатологічних послуг в Україні, Українсько-Швейцарській програмі «Здоров’я матері і дитини» , Українського фонду «Благополуччя дітей-Нове ім’я Християнського дитячого фонду».

Приймав участь в конгресі в Парижі, де і отримав диплом. За участь в програмі «Діти Чорнобиля» нагороджений грамотою «Допомогова фундація для дітей Чорнобиля» - США. Активно співпрацює з Міжнародним благодійним фондом «Україна 3000», відзначений сертифікатом Міжнародного благодійного фонду. Приймає активну участь у налагодженні суспільного життя нашого краю та зростання іміджу Івано-Франківської області на загальноукраїнському та міжнародному рівні - відзначений дипломами. Завдяки успішній роботі обласна дитяча клінічна лікарня Перша в Україні дитяча лікарня, яка отримала статус «Лікарня, доброзичлива до дитини».

Під його керівництвом лікарня стала однією з кращих у регіоні. Завдяки йому колектив установи був відзначений дипломом за вагомий внесок у налагодження життя на теренах рідного краю, зростання іміджу Івано-Франківської області на міжнародному і загальноукраїнському рівнях, дипломом «Переможець ІІІ Всеукраїнського конкурсу грандів серед установ та закладів реабілітації для дітей з ДЦП».

Як лікар вищої кваліфікаційної категорії з організації та управління охорони здоров’я та дитячої хірургії, постійно підвищує свій професійний рівень на базах післядипломної освіти. У науковому доробку Р. Й. Котурбаша – 52 статті та праці, три монографії.

За високий професіоналізм, відданість справі охорони здоров’я, активну громадянську позицію неодноразово нагороджувався грамотами головного управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації, обласної державної адміністрації, Міністерства охорони здоров’я України, Почесною грамотою ЦК профспілки працівників охорони здоров’я України, у 2012р. нагороджений грамотою Верховної Ради України та став переможцем Національної медичної премії у номінації „Медик регіону”.

Відзначений такими нагородами:

  • Почесне звання «Заслужений лікар України»
  • Орден ІІІ ступеня «За заслуги»
  • Медаль « Заслуги перед Прикарпаттям»
  • Відзнака Голови міста Івано-Франківська ( Честь, слава, гордість нашого міста)

Помічниками у добрих справах Радислава Йосиповича Котурбаша є родина: дружина Оксана Романівна – педагог, діти Олег і Квіта, які після закінчення ІФДМУ працюють лікарями.

Експерт з організації медичної допомоги дитячому населенню.