Обласна дитяча консультативна поліклініка


Консультативна поліклініка
 

Колектив поліклініки
 

Завідувач поліклініки 
Завгородня С.Б.

 

В кабінеті охорони зору
 

Консультація у лікаря-уролога
 

В кабінеті зав. поліклінікою

Обласна дитяча консультативна поліклініка працює на 250 відвідувань в день. Вона входить у склад обласної дитячої клінічної лікарні і є центром надання висококваліфікованої спеціалізованої амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям та підліткам області.

У 70-х роках консультативний прийом дітей з області здійснювався на базі міської дитячої поліклініки. З 1983 року консультативна поліклініка функціонує як окремий структурний підрозділ. Першим завідувачем поліклініки була Л. Горелкина.

Кількість проконсультованих за рік дітей зросла з 12 тисяч у 1984р. до 80 тисяч у 2011р.

У консультативній поліклініці ведеться прийом по 29 спеціальностях.

Щороку в консультативній поліклініці отримують консультації біля 80 тис. дітей, більшість із них проживає в сільській місцевості – (64,5%).

Форми і методи надання спеціалізованої допомоги щороку вдосконалюються, поліклініка має можливість проводити всі додаткові сучасні методи обстеження, якими володіє клініка.

У складі консультативної поліклініки наявний сурдологічний кабінет із слухомовним центром. Можливості діагностики слуху розширені завдяки модернізації кабінету сурдолога, де з допомогою апарату імпендансометра є можливість діагностувати зниження слуху у дітей раннього віку. Щороку виявляється з вадами слуху 70-80 дітей. На обліку перебуває 500-600 дітей. За кошти Держави слухопротезовано безкоштовно 95% дітей від потреби.

Медико-генетичний кабінет консультативної поліклініки надає консультації подружнім парам з обтяжненим акушерським анамнезом, своєчасно діагностує вроджену та спадкову патологію, що є вагомим внеском до зниження малюкової смертності.

Кабінет охорони зору проводить діагностику та корекцію зору для дітей області. Планується відкриття кабінету ретинопатії в 2012р.

Із створенням імунологічного кабінету значно покращились можливості обстеження дітей з різного виду імунологічною недостатністю, ураженням опірності дитячого організму.

У 2005р. в складі поліклініки відкрито Центр росту. Створено реєстр пацієнтів з затримкою росту та визначено потребу введення гормонів росту, який виділяється з держбюджету.

У тісному взаємозв’язку з реабілітаційним центром для дітей з ураженнями центральної нервової системи працюють спеціалісти поліклініки. На реабілітацію направлено 450 дітей.

У обласній дитячій консультативній поліклініці проводиться детальне обстеження з визначенням стану імунітету та функції щитовидної залози дітям, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС та проживають на території області і стан здоров’я яких потребує пильної уваги медиків.

Консультативна поліклініка має зв’язок з клініками Держави, куди, при необхідності, може направляти дітей з області, лікування деяких категорій дітей в цих клініках фінансується державою. Тільки з вродженими вадами серця в 2011р. прооперовано 75 дітей з області, на що виділені кошти держави: (до 1-го року 38 дітей, до 1-го місяця – 8).

Завдяки своєчасному виявленню в консультативній поліклініці онкологічної патології у дітей, вдалося врятувати в 2011р. від тяжкої недуги 3-х дітей з області.

Свою роботу і фаховий рівень спеціалісти консультативної поліклініки постійно вдосконалюють. Для наближення спеціалізованої допомоги дітям, що проживають в сільській місцевості при консультативній поліклініці, створена з 1990 року виїзна бригада спеціалістів. Проконсультовано при виїзді за останні 5 років більше 6 тисяч дітей.

Спеціалістами ОДКП надається організаційна та консультативно-методична допомога місцевим дитячим санаторіям, дитячим будинкам, школам-інтернатам. Консультативна поліклініка є методичним центром в організації роботи дитячих поліклінік, консультацій області.